Days
Hours
Minutes
Seconds

Prices will rise on February 1st

Start a Free Trial

… and start speaking Italian from your first lesson!

January is a great time to start because prices will rise on February 1st.

For example, the monthly plan will jump from US$19.80/m to US$40.00/m.

Why? Because I think it’s worth it.

Oh, by the way, a new version of Ripeti con me! is on the way. It comes with more features and a better interface.

Start a 7-day free trial today and lock in the current price.

With a 30-day money-back guarantee, there’s just no reason to miss this chance!

Is it worth it?

1-on-1 classes

The best way to master a language is in conversations with native speakers.

However, private lessons are expensive.

If you took 2 lessons per week, you’d easily spend $300+ per month.

Other apps

There’s plenty of language-learning apps with a fancy design and a plethora of features.

Some are as cheap as a few bucks per month.

However, they don’t work because you can’t practice speaking with them.

Impara con me!

This is the only course that prompts you to speak all the time.

At US$0.67 per day, it only costs like one live lesson per month, or more or less like many apps that don’t work!

Try my courses for free​
Stefano
How long to fluency?

Find out how long it will take you to master Italian!
Get on the right track in 3 minutes.

dolce vita logo

We're already friends!

Coming from Luca and Marina?
Here's a special deal for you!
Just tell me where I should send the coupon.

50% OFF
all language resources

We're already friends!

Coming from All Language Resources?
Here's a special deal for you!
Just tell me where I should send the coupon.

50% OFF